ME- VERSLAS: nauja profesinio mokymo programa mikro įmonėms

Šiandien verslas šiandien nebeturi svarstyti, ar verta užsiimti e-prekyba, o tiesiog nuspręsti, kokios prekės ar paslaugos turi būti parduodamos internetu. Įprastinio verslo galimybės nuolat mažėja ir nebeatitinka šiuolaikinio pasaulio poreikių.  Laikas būti drąsiems ir ambicingiems (José Manuel Barroso).

Lietuvos Švietimo Mainų Paramos Fondas įgyvendindamas Erasmus+ programą finansavo projektą, skirtą nuotolinės e-verslo specialisto mokymo programos parengimui. Siekiant sukurti aktualią, šiuolaikinius rinkos poreikius atitinkančią mokymo programą, projekto metu bus atliktas Europos ir projekte dalyvaujančių partnerių šalių tyrimas apie e-verslo perspektyvas. Mokymo programa, paremta šio tyrimo duomenimis, bus atvira visiems, norintiems pagilinti savo žinias apie e-prekybą ir padidinti savo įsidarbinimo galimybes kasdien mums iššūkius pateikiančioje darbo rinkoje.  

Kuriama mokymosi programa siekiama išplėsti esamą ekonominę situaciją atitinkančių profesinio mokymo programų  pasiūlą. Sėkmingai mokymo programą baigę asmenys gebės mikro įmonėms pritaikyti individualius e-verslo sprendimus, padėsiančius sėkmingai konkuruoti rinkoje.

Kursas skirtas profesinio mokymo programose dalyvaujančiam ar jas baigusiems asmenims nuo 25 iki 35 metų ir/ar turintiems įgūdžių marketingo srityje, šiuo metu neturintiems darbo ar ieškantiems papildomų įsidarbinimo galimybių. Baigę šia mokymo programą asmenys įgys išsamių, specializuotų teorinių ir praktinių žinių apie e-komercijos valdymą, dirbant su mikro įmonėmis.  

 Siekiant užtikrinti projekto rezultatų tęstinumą, projekto metu 4 sėkmingai šią mokymo programą baigę asmenys iš projekte dalyvaujančių šalių pradės bendradarbiavimą su mikro įmonėmis, susidomėjusiomis e-verslo specialisto paslaugomis. Tai mokymo programos dalyviams leis įgyti realios praktinės patirties dirbant su mikro įmonėmis. Bendradarbiavimas bus atliekamas kartu su mokymo programą parengusiais projekto vadovais ir išsamiai aprašytas mokymo programoje pateikiamoje mokymo medžiagoje.   

Eurostat 2014 m. duomenimis, tik 16 proc. mažų įmonių buvo įsitraukusios į e-verslo rinką. Mikro įmonės, sudarančios 2/3 visų ES įmonių skaičiaus (ESBA duomenimis), dėl ribotų vidinių išteklių sunkiai įveikia e-verslo rinkos iššūkius, dažnai yra labiau ekonomiškai pažeidžiamos, mažiau išsivysčiusios, dirbančios tik su vietos rinkomis,  todėl dažniau susiduriančios su ekonominėmis krizėmis. Nepaisant to, šios įmonės turi didelį potencialą e-versle išnaudoti turimas gilias verslo tradicijas bei jį išmanančius specialistus.

E-verslas šiandien yra laikomas efektyvia ekonomikos varomaja jėga, galinčia įtakoti pokyčius vietinėse rinkose, įtraukiant ir labiau teritoriškai atskirtus regionus.

Kurdami šia mokymo programą kviečiame prisidėti ir Jus – būsimus šios programos mokinius ir e-verslo specialistus ar jau esamus verslo savininkus, susidomėjusios e-verslo perspektyva.


Norite sužinoti apie projektą plačiau? Susisiekite su mūsų komandos nariais:

Lietuva

Vaida Sinkevičienė +370 614 507 95 – projektai@paneveziodrmc.lt

Jūratė Raukštienė + 370 610 04401 – jurate.raukstiene@paneveziodrmc.lt

Gitana Pšibilskienė + 370 620 12242 – gitana.psibilskiene@paneveziodrmc.lt

Italija

Monica Pomero +39 392 976 4246 – monica.pomero@bluebook.it

Noemi Marchionatti+ 39 349 66 06 427 – noemi.marchionatti@bluebook.it

Ispanija

Raúl Iglesias + 34 662 950 734 –  plasencia2@camaracaceres.es

Jesús Espinosa  + 34 630 198 482 – jesus.espinosa@camaracaceres.es

Čekija

Lucie Brzáková +420 773 05 02 77 – lucie.brzakova@proeduca.cz


Projektas jungiantis 4 šalis, 4 partnerius

Šio projekto veiklos yra paremtos tarpsektoriniu bendradarbiavimu, įtraukiančiu partnerius iš  Lietuvos, Italijos Čekijos ir Ispanijos, dirbančius skirtingose verslo srityse ir socialiniuose sektoriuose, besispecializuojančiose skirtingose ekonominėse veiklose (mokymai, marketingas, profesinis mokymas ir ekonominių projektų plėtra). Siekiant atspindėti įvairiapusį Europinį požiūrį ir sėkmingai vystyti projekto veiklas, planuojama surengti 4 projekto partnerių susitikimus kiekvienoje partnerėje šalyje.  Aplankykite projekto puslapius, jei norite  plačiau susipažinti su mūsų projekto partnerių veikla:

  1. Viešoji įstaiga Panevėžio darbo rinkos mokymo centras  Viesoji istaiga Panevezio darbo rinkos mokymo centras (Lietuva)
  1. Kasereso prekybos pramonės ir amatų rūmai (Cámara Oficial de Comercio e Industria Cáceres) Chamber of Commerce, Industry and Services of Cáceres (Ispanija)
  2. Bluebook LTD Bluebook s.r.l. (Italija)
  3. ProEduca ProEduca z.s. (Čekija)